Ciepły dom z nowym dachem


Jesienne zimne deszcze to trudna dla wszystkich do zniesienia cecha naszego klimatu. Schronieni pod ciepłymi kapturami i parasolami spieszymy do ciepłych domowych siedzib. Co jednak począć, jeśli ta siedziba wcale nie jest ciepła? Przeciekający dach, cieknące rynny, brzydkie zacieki na ścianach. Chłód i wilgoć niszczą dom i nie czynią go przyjaznym dla użytkowników.
Przed właścicielem czas decyzji o remoncie dachu. Renowacja dachu wymaga sporządzenia rejestru usterek i zakresu prac, a co za tym idzie kosztów materiałów i robocizny. Jednak zawsze renowacja dachu będzie tańsza od wymiany dachu na nowy.
Podczas renowacji najszerszy zakres prac jest zazwyczaj związany z pokryciem dachu. Naprawa pokrycia dachowego i hydroizolacja to podstawowe czynności podczas remontu. W poszyciu wymienia się uszkodzone fragmenty, naprawia te z małymi wadami, dobrze izoluje przed wodą i wilgocią – poprawnie wykonana hydroizolacja to gwarancja długiego użytkowania wyremontowanego dachu.
Renowację można poszerzyć o wymianę okien dachowych na nowe, montowanie „łapaczy” śniegu, montaż uchwytów na skrzynki kwiatowe. Ekipa odnowi kominy, sprawdzi poprawną cyrkulację otworów wentylacyjnych. Wymiana rynien, konserwacja obróbek blacharskich dopełni całości.
Nowy dach sprawi, że jesień i zima w naszym domu nie będą już straszne.
Zobacz jaka membrana dachowa sprawdzi się najlepiej.