Pierwsza wizyta z dzieckiem u dentysty


Kiedy podejmujemy decyzję o tym, że nadszedł czas na pierwszą wizytę naszego dziecka u dentysty, najczęściej martwimy się, aby wypadła ona dobrze i nie sprawiła, że nasza pociecha zacznie bać się stomatologa.
Należy upewnić się, że gabinet do którego się wybieramy specjalizuje się w tej konkretnej dziedzinie jaką jest stomatologia dziecięca Poznań. Lekarze w tego typu gabinetach są dobrze przygotowani do leczenia tej specyficznej grupy pacjentów, jaką są właśnie dzieci.
Przed zaprowadzeniem dziecka do dentysty, dobrze jest wcześniej je przygotować. Rozmawiajmy z maluchem, powiedzmy co lekarz będzie robił, pokażmy na sobie w formie zabawy. Pozwólmy dziecku zaglądnąć do swojej buzi, pokażmy nasze wypełnienia.
Pierwsze wizyta powinna być również spotkaniem sprawdzającym, bez borowania, czy innych zabiegów. Niech dziecko oswoi się z lekarzem, z gabinetem, niech ta pierwsza wizyta będzie miłym wspomnieniem, bez kojarzenia z bólem czy strachem.
Dentysta dziecięcy jest specjalistą, który wie jak zajmować się małym pacjentem. Odpowiednie podejście do dziecka, brak jego jak i naszego strachu, miłe wspomnienia, to wszystko sprawi, że nasz maluch nie będzie bał się kolejnych wizyt, a spotkania z lekarzem nie będą źródłem stresu zarówno dla dziecka jak i dla nas.