Wypełnienie doliny łez – co to jest i czy warto się temu poddać


Jednym z najbardziej podatnych na starzenie miejsc na ciele człowieka jest delikatna skóra pod oczami. Skóra w tym miejscu jest bardzo cienka i bardzo szybko traci swoją elastyczność. Może to powodować powstanie tzw. doliny łez, a nasza twarz wygląda na dużo starszą i zmęczoną.

Czym jest tajemnicza dolina łez?
To nic innego jak zagłębienie w kąciku oka biegnące ukośnie aż do policzka, tak jak płyną łzy. Dolina łez głównie powstaje przez utratę kolagenu oraz kwasu hialuronowego. Zdarza się, że przyczyną jej powstania są choroby, jak problemy z tarczycą czy sercem. U niektórych są to uwarunkowania genetyczne i dolina łez może powstać w naprawdę młodym wieku.

Jak pozbyć się tej oznaki starzenia się?
Tu przychodzi nam z pomocą medycyna estetyczna, a konkretnie wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym. Jest to zabieg mało inwazyjny. Najpierw przygotowuje się skórę do zabiegu poprzez jej oczyszczenie, następnie nakłada się krem znieczulający, a na końcu wstrzykuje się kwas hialuronowy w odpowiednie miejsce. Cały zabieg kończy delikatny masaż, aby preparat równomiernie się rozłożył. Efekt jest natychmiastowy, ale ten ostateczny zobaczymy po dwóch tygodniach.

Bezpieczeństwo zabiegu
Ze względu na małą inwazyjność, zabieg ten nie niesie za sobą dużego ryzyka. Przeciwskazaniem do zabiegu są choroby skóry, bycie w trakcie leczenia onkologicznego oraz choroby autoimmunologiczne. Nie zaleca się tego zabiegu również kobietom w ciąży i karmiącym piersią. W każdym innym przypadku wypełnienie doliny łez jest jak najbardziej możliwe.

Przygotowanie i rekonwalescencja
Przygotowanie do wypełnienia doliny łez nie wymaga praktycznie żadnych przygotowań. Nie należy jedynie przyjmować leków rozrzedzających krew. Natomiast po zabiegu zaleca się unikania solarium, sauny oraz ciężkiej aktywności fizycznej. Poza tym można wrócić do normalnego funkcjonowania.

Jeśli więc przeszkadza nam ten defekt estetyczny i jesteśmy zdrowi, warto skorzystać z tego cudownego zabiegu medycyny estetycznej i poczuć się znów młodo.

Sprawdź także: izabelacytrowska.pl